Naujienos

TOLERANCIJOS DIENA DARŽELYJE

Š. m. lapkričio 16 d. Skuodo lopšelis-darželis prisijungė prie Tarptautinės tolerancijos dienos. Manome, kad kuo anksčiau mūsų ugdytiniai supras ir žinos apie toleranciją, suvoks jos reikšmę ir esmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje. Grupių  mokytojos (auklėtojos) vaikams kalbėjo apie toleranciją, mandagumą, nuoširdumą, apie tai, su kuo susiduriame gyvenime. Kartu su ugdytiniais išsiaiškinome, kokia žodžio „Tolerancija“ reikšmė, kad šis žodis nėra  „meilės“ ar „gerumo“ sinonimas. Tai yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti ir priimti kitą asmenį, kuris yra šiek tiek kitoks nei mes patys. Nes šalia mūsų gyvena labai daug žmonių, kurie skiriasi savo tautybe, tikėjimu, tradicijomis ir gyvenimo būdu, turi sveikatos problemų, yra kitokių pažiūrų ir panašiai. Vienintelis kelias gyventi šalia yra  išmokti pripažinti skirtumus. Žinoma mes ne viską galime mėgti ar turi mums patikti, tačiau leidimas būti savimi ir yra tolerancija. Kartu su ugdytiniais suvokėme, kad tolerancija – tai paprasčiausia supratimas, kad tie, kurie kalba kitokia kalba nei tu, išpažįsta kitokią religiją, gyvena pagal kitas tradicijas ir turi kitokius papročius, turi sveikatos problemų yra tau lygus, kad jie – tokie patys žmonės ir turi tokias pačias teises kaip ir tu. Grupėse buvo stebimas filmukas apie toleranciją ir padiskutuotas su vaikais, ką filmukas norėjo jiems pasakyti. Tolerancijos simbolis šiais metais – tolerancijos miestas. Tai reiškia, kad kartu su  Skuodo lopšelio-darželio vaikučiais piešėme piešinius, darėme koliažus (aplikacijas ir pan.), kūrėme maketus tolerancijos miesto tema. Juk tolerancijos miestas gali būti ir tas, kuriame gyvename, tačiau gali būti kuriamas miestas ir toks, apie kurį svajojame, kuriame norėtume gyventi. Tolerancijos miestui  kurti naudojome baltą, spalvotą popierių, kartoną, pieštukus, flomasterius, žirkles, kaladėles, įvairius papuošimus bei važiavimui skirtas priemones. Kiekvieną dieną vaikai pažiūrėję į savo sukurtą miestą, ar namą jie prisimins, kad miestas neegzistuotų ir be žmonių, kurie miestui suteikia gyvastį, nesvarbu, kad žmonės gali skirtis vieni nuo kitų, tačiau matydami skirtingus žmones mes ir suvokiame, kas yra tolerancija ir kokia ji yra svarbi mūsų gyvenime. Vaikai jau žino, ką reiškia žodžiai, tokie kaip mandagumas, draugystė, pagalba draugui, nuoširdumas, pasitikėjimas, pakantumas, pagarba. Todėl visi kartu įsitikinome, kad tolerancijos galime mokytis visur ir visada.

Būkime tolerantiški!

Socialinė pedagogė Gintarė Šulcė