Naujienos

Žemaitijos regiono vaikų konferencijos „Mes mažieji žemaitukai“ atgarsiai

Balandžio 3 dieną Skuodo vaikų lopšelio darželio „Varpelių“ grupės vaikučiams, mokytojai Linai Untulienei ir muzikos mokytojai Aušrai Alonderienei teko garbė atstovauti Skuodo vaikų lopšelį-darželį Žemaitijos regiono vaikų konferencijoje „Mes mažieji žemaitukai“, kurią organizavo Salantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Rasa“. Konferencija vyko Žemaitės memorialiniame muziejuje, Bukantės dvaro sodyboje.
Atvykę prisistatėm pašmaikštaudami, pašposydami, nes prisistatymas turėjo būti paruoštas juokų dienai atspindėti. Po šmaikčių komandų prisistatymų laukė smagus, galveles pasukti verčiantis žaidimas – spėlionės „Majednos užvadėnėms“.  Iš kraičių skrynios teko traukti įvairiausius daiktus ir pavadint juos žemaičių kalba. Pasukę galveles – užduotėlę įveikėm. Kūrybinių dirbtuvių  „Poikos pelies kvartūgielis“ metu vaikai lavino kūrybiškumą, pasitikėjimą savo jėgomis, reikėjo papuošti pelytei prijuostę. O kai pelytė jau pasipuošė nauju, išgražintu kvartūgėliu-laukė judrusis žaidimas – ratelis „Okata pašuokti“. Visi kartu šokom, kojeles kilnojom, gerą nuotaiką viens kitam dovanojom.
O po tokių linksmybių sėdom prie vaišių stalo nukrautu  pyragais, naminiu siūriu ir obuolių sultimis. Po vaišių laukė  ir apdovanojimai – padėkos raštai. Vaikučiams vėl teko lįsti į  kraičių skrynios vidų ir pažiūrėt, ką ten ras… O gi ten, prizai- pelytė- su saldžia uodegyte.  Visi buvo be galo laimingi tokiu šiltu pasibuvimu.
Džiaugiamės išvyka, kad turėjom galimybę puoselėti, turtinti žemaičių kalbą, domėtis žodžių įvairove, džiaugtis kalbos bei žodžio prasme bei patirti džiugių emocijų.

 

IU mokytoja Lina Untulienė
Muzikos mokytoja Aušra Alonderienė