Naujienos

Projektas ,, Susipažinkime su inžinerija žaisdami ir eksperimentuodami‘‘

Kovo mėnuo Jet laboratorijoje kvietė vaikus leistis į inžinerijos nuotykius ir sužinoti, kaip naudojant paprasčiausius kasdieninius daiktus konstruoti vandens pompas, tiltus, namus ir dar daug viso kito. Atlikdami nesudėtingus ir sudėtingesnius eksperimentus sekėm inžinierių pėdomis. Kaip tikri inžinieriai kūrėm pastatų ir tiltų modelius, sužinojom, kad trikampė sienų konstrukcija tvirčiausiai atlaiko išorines jėgas, o stogas vienas iš svarbiausių namo elementų. Išbandėm trijų skirtingų konstrukcijų tiltų stiprumą. Sužinojom, kad ir čia tvirčiausia konstrukcija sudaryta iš trikampių. Inžinierių sėkmės paslaptis- mokslas! Jaunieji inžinieriai atlikdami sudėties, skaitymo ir kitas sudėtingas užduotis jungė elektros grandinę su pasirinktu atsakymo varijantu. Teisingas atsakymas uždaro elektros grandinę ir lemputė įsižiebia. Kaip ir pridera, aiškinomės kaip veikia įvairūs įrenginiai. Elektros variklį sukonstruoti pasirodo ne taip ir sudėtinga. Baterijos ir magneto pagalba išjudinom vielutės ritę net nepalietę. O kaipgi be svertų, skriemulių, skridinių. Viską išbandėm, kas palengvina daug jėgos reikalaujančius darbus. Archimedo sraigtas neatsiejama įrengimų dalis, pernešanti vandenį ar kitą reikalingą medžiagą į kalną. Inžinieriai mąsto ne tik apie rimtus dalykus, jie gali sukurti ir pramogų. Išbandėm rutuliukų trasą. Iš plastiko ir kartono atliekų sukonstruota trasa puiki priemonė susipažinti su žemės traukos jėga. Įvairių kliūčių dėka kamuoliukas veikiamas trinties kaskart skirtingai pasiekia trasos pabaigą. Puiki proga vaikams tobulinti skaičiavimo įgūdžius, sudedant skaičius, pažymėtus ant popierinių puodelių, esančių skirtingose kamuoliuko nusileidimo vietose. Tad inžinieriai gali viską. Vaikai su džiaugsmu konstravo statinius, smalsiai tyrinėjo inžinerinius įrenginius. Jų laukia puiki inžinieriaus karjera.

 

Jet laboratorijos vedėja

Rasa Mažrimienė