Naujienos

Šventos Agotos diena darželyje

Šventa Agota, Šventa Agota, esi turtinga, esi bagota. Duonelės tu esi globėja, visų mūsų alkanų guodėja. Šiais žodžiais prasidėjo vasario 5 dienos rytmetys mūsų darželio salėja, kur sugūžėjo visų grupių vaikučiai.
Vaikai žiūrėjo edukacinį filmą „Duonos kelias“, kurį pažiūrėjus sužinojo kaip ant mūsų stalo atkeliauja duonelė. Mokytojos Renata, Aušra, Silvija Rita ir pavaduotoja Simona vaizdingai paaiškino vaikams, koks sunkus ir sudėtingas yra duonos kelias nuo grūdelio iki skaniai garuojančios duonos. Vaikai turėjo galimybė pamatyti kviečių varpas, paieškoti kviečių ir rugių skirtumų, pauostyti ir paliesti miltus. Mokytoja Renata uždavė mįslių, kurias vaikai ir mokytojos turėjo įminti. Muzikos mokytojos Aušros kanklių muzika vaikučius pakvietė šokiams – žaidimams. Direktorės D. Mažrimienės pamokymai ir prietarai, kaip reikia pagarbiai elgtis su duonele, vaikučius privertė suklusti. Šventės pabaigoje visi vaišinosi duonele. Po renginio kiekviena grupė užsiėmimus, skirtus duonos dienai, tęsė grupėse. Užsiėmimuose dalyvavo mamos, močiutės ir pačios auklėtojos. Vaikai ruošė ir minkė tešlą, kepė duonelę, kurią patys skanavo ir vaišino darželio bendruomenę. Keletas grupių keliavo į parduotuves. Ten sužinojo kokių rūšių duonos galima įsigyti, aptarė kainas, kuri brangiausia, o kuri pigiausia. Priešmokyklinės „Smalsučių“ grupės vaikai važiavo į edukacija „Duonos kelias“, kuri vyko Urvikių kaime.
Tikslas pasiektas – vaikai įgijo žinių, patyrė teigiamų emocijų, neišdildomų įspūdžių. Šis renginys suartino mus visus.

 

Vyr. mokytoja Silvija Lazdauskienė