Naujienos

Akcija „Baltasis badas“

Žiema – ne vien tik linksmybės statant besmegenius, važinėjant rogutėmis, bet ir rūpestis, kaip padėti peržiemoti miško žvėreliams. Ne visi žvėrys užmiega žiemos miegu. Sausį paspaudęs šaltukas kaip reikiant sukaustė žemę, paklojo ledo tiltus ir pribarstė daug sniego, tai įpareigojo mus padėti savo draugams ir paminėti pusiaužiemio šventę.
Jau ne vienerius metus Skuodo vaikų lopšelis darželis vykdo akciją „Baltasis badas“, kurios tikslas  – padėti miško žvėreliams įveikti žiemos negandas, atkreipti dėmesį į laukinių gyvūnų globą žiemos laikotarpiu, ugdyti vaikų meilę ir atjautą gamtai. Visą savaitę vaikučiai nešė į savo grupes vaišių žvėreliams. Sausio 26-osios rytmetį visa darželio bendruomenė rinkosi kieme, kuriame vyko renginys skirtas šiai akcijai. Kieme šventę pradėjo ir sveikinimo žodį tarė   darželio pavaduotoja ugdymui S. Jurčė. Vaikučiai linksminosi drauge su miško žvėreliais: kiškiu (mokytoja Oresta), vilku (mokytoja Rūta), lape (mokytojos padėjėja Karolina). Visi šėliojo tol, kol pažadino miegančią žiemos miegu – mešką (mokytoja Silvija). Meška – prakalbo   žemaitiškai ir apie pusiaužiemį, buvo pikta, kad žvėrys kelia triukšmą ir neleidžia jai ramiai miegoti, linksminosi neilgai ir grįžusi atgal į savo guolį vėl užmigo.
Tikimės, kad mūsų darželio ugdytinių meilė gamtai ir rūpestis padės žvėreliams išgyventi žiemą.

 

Vyr.mokytoja (auklėtoja) Silvija Lazdauskienė