Naujienos

SPALVOTAS JAUSMŲ PASAULIS

Vaikai, kaip ir suaugę išgyvena tas pačias emocijas. Jie būna įvairūs: džiugūs, susimąstę, pikti, nustebę, pavydūs, pavargę, liūdni, nerimastingi. Ikimokyklinukai dažnai nemoka slėpti emocijų, dažnai jas reiškia džiugiai, kartais audringai, tad labai svarbu nuo mažens mokyti vaikus, pažinti emocijas, kalbėtis apie tai ką jaučia ir išgyvena. Šiais mokslo metais probleminės „Kalbinė ir emocinių įgūdžių ūgtis“ grupės vienas iš uždavinių buvo: skatinti vaikų emocijų suvokimą, panaudojant įvairias menines, netradicines ugdymo priemones bei vaidybos metodą. Gegužės 26d. šios grupės narės: meninio ugdymo mokytoja Lina Vitkauskienė bei socialinė pedagogė Rita Vizgaudienė organizavo specialiojo ugdymo grupėms rytmetį „Spalvotas jausmų pasaulis“.  Gražus, saulėtas rytas pirmiausia vaikučius sukvietė į kupolą, kuriame  pakartojome ir prisiminėme pagrindines emocijas. Tai padaryti padėjo emocingieji  personažai „Kimočiai“. Susiskirstėme į dvi komandas ir keliavome į spalvotą emocijų kelionę, kurioje vaikai turėjo daug užduočių: ieškoti akmenukų su veidukais, pasislėpusių pievoje, vynioti virvę per emocijų veiduką, štampuoti veidukus. Su dailės mokytoja vaikai išbandė „Dažų mašiną“, piešė ant plėvelės. O galiausiai visi  savo jausmus išliejo muilo burbulų sukūryje. Tikimės, kad kelionė į emocijų pasaulį vaikams buvo  ne tik džiugi, bet vertinga.

Socialinė pedagogė Rita Vizgaudienė ir meninio ugdymo mokytoja Lina Vitkauskienė