Naujienos

„Gyva Kuršių genties istorija“

Š. m. balandžio 21 d. Mosėdžio vaikų lopšelis darželis organizavo rajoninį ikimokyklinių įstaigų edukacinį rytmetį „Gyva kuršių genties istorija“, kuris vyko Mosėdžio unikaliame, vieninteliame Lietuvoje Irmos ir Beno Šimkų  kuršių istorijos muziejuje. Šiame edukaciniame renginyje sudalyvavo ir Skuodo vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlių“ grupės vaikai.
Visi renginio dalyviai buvo supažindinti su muziejuje esančiais eksponatais ir jų išdėstymu. Vaikai turėjo galimybę užsidėti vielinius šarvus, šalmus su pošalmiais, pakilnoti kirvukus, ietis, skydus. Mergaitės puošėsi šaliais su sagėmis, vėriniais ir apyrankėmis. Lauko erdvėje kūrenosi laužas, o prie didelio stalo buvo minkoma kuršiška duona. Vaikams buvo sudaryta galimybė savo mažomis rankelėmis iš minkomos tešlos formuoti duonos paplotėlius. Paplotėliai kepė ant laužo didžiulėje keptuvėje be jokio riebalo. Iškeptus paplotėlius ragavome užtepdami pasūdytu sviestu su kanapėmis. Visi jautėmės senove dvelkiančiame ir pavasariu kvepiančiame kieme. Pats muziejaus šeimininkas vaikučius mokino žaisti kuršiškus žaidimus, kurie vaikučiams papuošė veidelius plačiomis šypsenomis ir krykštavimu iš džiaugsmo. Buvome apdovanoti kvapnios, sočios duonos kepaliuku, kurį parsivežę į darželį skanavome.
Šis įspūdžių pilnas rytmetis vaikučiams paliko gerus, pamokančius prisiminimus.

Vyr. mokytoja Silvija Lazdauskienė