Naujienos

PREVENCINĖ IŠVYKA Į SKUODO PRIEŠGAISRINĘ GELBĖJIMO TARNYBĄ

Balandžio 19-21 d. buvo vykdoma prevencinė veikla 4-5 m. vaikų grupėse. ,,Varpelių”, ,,Skruzdėliukų”, ,,Vyturėlių”, ,,Bitučių’’,,Drugelių”, ,,Kiškučių” ir specialiojo  ugdymo ,,Giliukų” gr. vaikai kartu su auklėtojomis ir jų padėjėjomis (kiekviena grupė atskirai) lankėsi Skuodo priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Gaisrinės darbuotojai maloniai sutiko ir labai įdomiai papasakojo apie gaisrų kilimo priežastis, sužinojo kokios medžiagos degios, kiurios nedega, su kuo galima gesinti ugnį,  kaip reikia saugiai elgtis namuose ir kitose patalpose, kad būtų išvengta gaisrų ir skaudžių padarinių. Pažiūrėję filmuką vaikai su džiaugsmu  ir neslepiamu susidomėjimu pasimatavo tikrus ugniagesių šalmus, kiti buvo drąsūs ir pabandė užsidėti gaisrininko rūbus. Ugniagesiai pademonstravo, kaip veikia aliarmo signalas, aprodė gaisrinės automobilius, gelbėjimo valtis. Vaikai smalsiai apžiūrinėjo, buvo įlipę į vidų. Ne vienas sakė, kad užaugęs bus gaisrininku. Ugniagesiai palinkėjo, kad vaikai būtų drausmingi, pareigingi, daug sportuotų, judėtų, nes ugniagesio profesiją renkasi atkaklūs, drąsūs, ištvermingi ir atsakingi žmonės.
Ekskursija į priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą suteikė vaikams žinių apie ugniagesių gelbėtojų darbą, vaikai susipažino su pirminėmis gaisro gesinimo ir gelbėjimo priemonėmis bei specialia gaisrų gesinimo ir gelbėjimo technika. Vaikai sužinojo kaip elgtis kilus gaisrui, apsaugoti save ir kitus. Esame labai dėkingi visam Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kolektyvui už neįkainojamas pamokas mūsų ugdytiniams.

Socialinė pedagogė Rita Vizgaudienė