Naujienos

SVEIKATOS SAVAITĖ ,,GRYNAS ORAS SVEIKATA, TAD KELIAUKIME DRAUGE“

Dažnai fizinis vaikų ugdymas tampa tarsi savaime suprantamu dalyku – vaikas pabėgios, pašokinės ir to pakaks, kad jis būtų sportiškas ir sveikas. Deja, bet yra kur kas daugiau faktorių, į ką reiktų atkreipti dėmesį siekiant geros vaiko fizinės raidos.
Fizinis aktyvumas, judėjimas yra vienas iš svarbiausių prigimtinių vaiko poreikių, todėl būtina skatinti tiek spontanišką, tiek pedagogo tikslingai inicijuojamą vaiko fizinį aktyvumą. Fizinis aktyvumas užtikrina stambiosios motorikos įgūdžių, tokių kaip ėjimas, bėgimas, šokinėjimas, pusiausvyros išlaikymas judant, laipiojimas aukštyn ir žemyn, važinėjimas paspirtuku, dviratuku ir pan., ugdymąsi. Fizinis aktyvumas skatina fizinių vaiko savybių, tokių kaip lankstumas, vikrumas, ištvermė, greitumas, judesių koordinacija, pusiausvyra, ugdymąsi. Aktyvi vaikų veikla skatina ir smulkiosios motorikos įgūdžių, tokių kaip pirštų, delno, riešo, koordinuotų akių ir rankos judesių, gebėjimo naudoti piešimo, rašymo priemones, kirpti žirklėmis, ugdymąsi. Šios sveikatos savaitės tikslas – skatinti vaikus ir bendruomenę daugiau judėti, rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, išbandyti aplinkai palankias susisiekimo priemones. Tad balandžio 19 d. į Skuodo vaikų lopšelio-darželio abiejų korpusų kiemelius buvo pakviesta visa darželio bendruomenė masinei mankštai. Smagu, kad į projektą įsitraukė net 9 vaikų grupės, kurios aktyviai praleido laiką gryname ore, žaidė, lakstė, lenktyniavo, keliavo Skuodo miesto ir sveikatingumo takeliais. Džiaugiuosi, kad mokytojos vis labiau skiria dėmesio  vaikų fizinei veiklai gryname ore, propaguoja sveiką gyvenseną ir savo pavyzdžiu skatina prisijungti kitus. Sveikatos savaitės metu vaikai patyrė judėjimo džiaugsmą, atliko fizinį aktyvumą skatinančias užduotis, pasivažinėjo dviratukais ir paspirtukais. Būdami kartu, vaikai ugdosi pasitikėjimą, kūrybiškumą, grūdinasi būdami gryname ore, palaiko draugiškus santykius su kitais. Tad linkiu, kad pavasariškas oras kiekvieną rytą nuteiktų visus džiugiam pasibuvimui gryname ore. Sėkmės visiems ir būkime sveiki.

 

Mokytoja(auklėtoja), dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Vilma Kontrimienė