Naujienos

Vasario mėnesio prevencinė programa: „Mano Lietuva“

Skuodo vaikų lopšelyje-darželyje buvo vykdoma prevencinė programa „Mano Lietuva“. Šio užsiėmimo tikslas – vis labiau pažinti savo gimtąją šalį Lietuvą bei jos papročius. Prisiminti Lietuvos Valstybines šventes bei simbolius. Mokytis patriotiškumo, pagarbos bei meilės savo šaliai.
Vaikai skaidrių pagalba, buvo supažindinami su Lietuva, jos žemėlapiu, miestais, Lietuvos kaimynais. Teko prisiminti, kad Lietuvos sostinė yra Vilnius, kad didžiausia upė yra Nemunas. Kalbėjome apie pagrindinius Lietuvos simbolius, tokius, kaip Lietuvos vėliava, herbas ir himnas. Vaikai puikiai žinojo Lietuvos vėliavos spalvas bei jų reikšmes. Dalis vaikų žinojo, kad herbe yra pavaizduotas „Vytis“, na ir žinoma teko prisiminti, kaip skamba Lietuvos himnas, kurį vaikai giedojo atsistoję. Pabaigoje vaikai žiūrėjo filmuką „Neregėta Lietuva“, kuriame galėjo pasigrožėti įvairiais Lietuvos vaizdais ir pamatyti, kaip Lietuva atrodo iš aukštai. Taip pat buvo ugdoma kūrybinė veikla, Lietuvos meilei atskleisti. Vaikai gamino trispalvę, ją spalvino, klijavo. Pabaigoje vaikai buvo apdovanoti širdutėmis, kuriose skambėjo žodžiai „Lietuva mano širdy“.

Socialinė pedagogė Gintarė Šulcė