Naujienos

Pažintis su gintaru

Nuvykus į Palangos Gintaro muziejų, „Smalsučių” laukė smagi pažintis su gintaru. Vaikus pasitikusi edukatorė  suintrigavo visus klausimu apie gintaro atsiradimą. Ir pakvietė  kartu išsiaiškinti, tai iš kur atsirado gintaras, kokios jo savybės, kam jis naudojamas. Trumpai pasiklausę legendos „Jūratė ir Kastytis“, „Smalsučiai” suprato, kad jūra išmeta gintaro pilies liekanas – gintaro gabaliukus. O kaip yra iš tikrųjų? Tai vaikai su edukatorės pagalba ir bandė išsiaiškinti. Per įdomias, prasmingas patirtis, pasitelkę daugelį pojūčių (liesdami, žiūrėdami, uostydami, trindami), susipažino su gintaro savybėmis. Sužinojo, kad gintaras susiformuoja  iš medžio sakų ir būna įvairių spalvų (skaidrus, juodas, geltonas). Eksperimentavo, praktiškai bandė nustatyti, kuris gintaras yra tikras, kuris akmenukas. O bandant atsakyti į klausimą, ar gintaras turi kvapą, vaikams teko stipriai jį sušildyti (t. y. įtrinti). „Smalsučių” mergaičių, kurios buvo pasipuošusios gintariniais karoliais, laukė išbandymas – praktiškai išbandyti papuošalų originalumą ir išsitikinti, ar puošiasi natūraliais gintaro papuošalais. Edukacinė valanda prabėgo akimirksniu. Buvo įdomu, informatyvu ir vaikams, ir auklėtojoms. Atsisveikinant edukatorė žinių įtvirtinimui  vaikams padovanojo užduočių knygutes „Nuo gintaringojo miško iki iškalbingojo amuleto“. Į darželį Smalsučiai sugrįžo linksmai klegėdami, pilni įspūdžių, labai patenkinti išvyka.

 

Mokytojos (auklėtojos), dirbančios pagal priešmokyklinio ugdymo programą Rasa Butavičienė, Sada Kubilienė