Naujienos

Advento žvakių šviesoje

Gruodžio 3 diena- Tarptautinė neįgaliųjų diena. Ši diena minima visame pasaulyje. Tad šią dieną Skuodo vaikų lopšelio-darželio visų grupių ugdytiniai virtualioje erdvėje, per zoom platformą, po eglutės įžiebimo šventės salėje,  paminėjo ir šią, kalendoriuje pažymėtą dieną. Vaikai ruošėsi iš anksto,- iš įvairių medžiagų: mozaikų, kamuoliukų, kankorėžių dėliojo širdutes, fotografavosi su jomis ir siuntė rytmečio organizatoriams, kad jas visas, sudėlioję į vieną filmuką, galėtų pasidalinti savo meile ir šiluma, savo bendryste su visais. Rytmečio metu vaikai iš arčiau susipažino su įvairiomis negaliomis,- žiūrėjo animacinius filmukus. Juose inovatyviai buvo pristatytos 4 negalios rūšys. Stebėdami video „Paukščiai“, vaikai susipažino su judėjimo negalia, stebėdami video filmuką „Tomas“- vaikai pamatė, kaip atrodo aklas žmogus ,kas jam padeda vaikščioti, užsimerkdami patys vaikai pajuto tą tamsą, o po renginio, žaisdami „Aklą vištą“ vaikai turėjo galimybę pajusti, kaip sunku judėti neatsitrenkiant į įvairius daiktus ir žmones. Apie kurtumą ir apie tai, kad žmonės gimsta ir nieko negirdi, vaikai sužinojo stebėdami filmuką „“Rasa ir Justė“.  Stebėdami video filmuką „Tomas“, vaikai susipažįsta su žmonėmis, kurie negali nei vaikščioti, nei atsistot, nei bėgioti, jiems judėjimas įmanomas tik padedant pagalbinėms priemonėms. Skuodo vaikų lopšelio-darželio  direktorė  Audronė Pitrėnienė pasveikino visus su šia Tarptautine žmonių su negalia diena, kviesdama pastebėti kitokius žmones, ir visada jiems ištiesti pagalbos ranką. Vaikai labai įdėmiai žiūrėjo filmukus, pasiūlymas po renginio su mokytojomis  aptarti viską, ką matė, ką jautė ir ką suprato, pažaisti žaidimus, susijusius su šia tema, manau, buvo išgirstas. Šie visi filmukai -lietuviški, ir skatina vaikus atkreipti dėmesį  į neįgaliuosius žmones, vaikus, juos suprasti ir jų nebijoti. Rytmetys, apšviestas Advento žvakių ir šviečiančios širdelės šviesos buvo šiltas, šviesus ir prasmingas. O minkštas zuikutis paskatino nebijoti apsikabinti ir visada draugauti.

Mokytoja (auklėtoja) metodininkė Genovaitė Jakštienė