Naujienos

TRADICINĖ AKCIJA ,,BALTASIS BADAS“

Paskutinis žiemos mėnuo nepagailėjo sniego, o sniegas – vaikams didelis džiaugsmas, pramogos, linksmybės. Tik miško žvėreliams stora sniego danga – bado metas.
Šiemet vasario 8 d. tradicinė Skuodo vaikų lopšelio-darželio bendruomenės akcija ,,Baltasis badas”, esant karantinui vyko kiek kitaip. Grupių mokytojoms buvo išdalinta  video medžiaga su Lenkimo seniūnijos girininko Viliaus Poškio pasisveikinimo įrašu, garso ir vaizdo medžiaga ,,Kas miške gyvena?“, nuotraukų albumas ,,Kas ateina prie vaišių stalo ?“ (fotografuota slapta kamera).
Renginio organizatorės  vyr. mokytojos (auklėtojos) Vilija Jasienė ir Aušra Ramančikienė, darželio grupių mokytojoms pateikė,  pagal vaikų amžių, pasinaudoti skaidrėmis: ,,Kas ten miške triuška?“, ,,Ko daug miške?“. Renginio vedimo laisvą formą rinkosi pačios grupių mokytojos: vieni puošėsi žvėrelių karūnomis, žiūrėjo filmukus, darė įvairius darbelius, vėrė vaišių vėrinukus, domėjosi kokio maisto reikia žvėreliams, kad jie išgyventų žiemą, klausėsi, pamėgdžiojo žvėrelių skleidžiamus balsus ir judesius, kitos vaidino pasakas – ,,Kas namelyje gyvena“, ,,Pirštinė“.
Po ekologinės valandėlės suskubome į lauką, kur darželio kieme jau laukė girininkas. Vaikučiai  grupelėmis, palaipsniui sunešė į mašiną savo atneštus lauknešėlius žvėreliams. Kiekviena grupė prisiminimui nusifotografavo ir pabendravo su girininku. Padėkojęs visiems akcijos dalyviams, girininkas Vilius atsisveikino iki kitos žiemos.
Tėvelių dėka, pilna girininko mašinos priekaba vaišių  įrodė, kad mes neabejingi. Renginio tikslas pasiektas, širdimi pajutome: noras dalintis, užjausti, mylėti, globoti miško žvėrelius šaltu žiemos metu, mumyse gyvena, džiugu…
Nepamiršom ir paukštelių, visas lesyklėles papildėme grūdeliais, sėklom, duonos trupinėliais. Šaltukas ne juokais žnaibė vaikams žandukus, nosytes, tad subėgom į šiltas grupes laukti, kol saulutė ištirpdys baltus žiemos kailinius.

,,Žirniukų“ grupės vyr. mokytoja (auklėtoja) Aušra Ramančikienė