Naujienos

KELIONĖ Į ŽEMAITIJOS NACIONALINĮ PARKĄ

Lapkričio 8 dieną, Skuodo vaikų lopšelio darželio „ Drugelių“, „ Boružėlių‘, „ Kiškučių“ grupių vaikai, auklėtojos ir auklėtojų padėjėjos keliavo į Žemaitijos nacionalinį parką. Vaikai dalyvavo  Platelių tradicinių amatų centro kulinarinio paveldo  edukacinėje programoje: „ Čirvinių blynų kepimas“. Programos vadovė Daiva Vaškienė supažindino su tešlos gaminimo procesu, vaikai pamatė, kad blynai kepami ant senovinio tradicinio pečiaus ir  kepami senovinėje, dabar labai retai naudojamoje keptuvėje. Vaikai turėjo galimybę patys išbandyti blynų kepimo procesą. Užsiėmimo pabaigoje visi vaišinosi blynais ir kvapnia žolelių arbata.
Ugdytiniai aplankė Platelių dvaro sodybos svirną – muziejų: klausėsi paukščių garsų, apžiūrėjo gamtos ekspozicijas, užgavėnių kaukes bei kitus senovinius daiktus. Pasivaikščiojo po Platelių dvaro parką, apžiūrėjo dvaro pamatus, raganos uosį.
Edukacinė kelionė praturtino vaikų žinias senovės lietuvių papročiais ir suteikė daug džiugių akimirkų.

Mokytoja (auklėtoja), dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą Vilma Kontrimienė