Naujienos

Pakviesti į regioninį konkursą

Nedidelė mūsų gimtoji šalis, tačiau kiek daug joje įvairių tarmių. Kaip teigia etnologai, lietuvių kalbos tarmės yra mūsų tautos pasididžiavimas. Todėl svarbu išmokyti jos ir mūsų vaikus. Rajoninis žemaitiškų skaitinių šventė – konkursas, skirtas Simono Daukanto 225- ųjų gimimo metinių proga, vyko Skuodo meno mokykloje, spalio 26 dieną. Susirinko nemažas būrys žemaičių tarmės mylėtojų. Mūsų darželį atstovavo 3 ugdytinės iš priešmokyklinių grupių. Tai Zabitytė Daniela iš „Gudručių“ grupės, su  Vaškienės Aurelijos kūriniu „Kap žousis mona perštus skaičiava“. Daniela ruošė ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Vaškienė Aurelija. Stonkutė Deimantė iš „Gudručių“ grupės, kuri pasakojo  Pajauskienės Joanos kūrinį „Vakuolele pavasaris“, ją ruošė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Viskantienė Jolanta. Ir trečioji dalyvė- tai Ledinauskaitė Indrė, iš „Smalsučių“ grupės. Indrė pasakojo Daržininko Viliaus „Senė svajuonė“, ją ruošė priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė  Butavičienė Rasa. Komisijos nuomone ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėje 2 prizinę vietą užėmė Zabitytė Daniela (mokytoja Vaškienė Aurelija). Mokytoja Aurelija puikiai paruošia ugdytinius šiam konkursui, pati rašo žemaitiškus kūrinius. Trečia vieta šio amžiaus vaikų grupėje atiteko Ledinauskaitei Indrei (mokytoja Butavičienė Rasa).  Dalyviai, užėmę prizines vietas, pakviesti dalyvauti regioninėje žemaitiškų skaitinių šventėje- konkurse, kuris vyks lapkričio 30 dieną. Etnologai pabrėžia: tarmės natūraliai keičiasi ir nyksta, atsiranda naujų atmainų, todėl ilgam jas išsaugoti galima tik nesigėdijant kalbėti savo gimtąja tarme.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Butavičienė Rasa