Savivaldybės projektai

PAŽINTIS SU SKUODO KRAŠTO MUZIEJUMI

Programos „Žemaitijos krašto slėpiniai“ vykdytojos rugsėjo 28 d. pakvietė priešmokyklinių „Gudručių“ ir „Buratinų“ gr. vaikus, jų auklėtojas ir padėjėjas į kelionę, kurios tikslas – paieškoti ir atrasti mūsų krašto senovės slėpinių, kurie mena tai, kokiais amatais  praeityje užsiimdavo žmonės? Ką mūsų gimtasis miestas yra išsaugojęs, kaip relikviją ar paveldą?  Sužinoti atsakymus į šiuos klausimus programos dalyviams padėjo  Skuodo krašto muziejus, kuris maloniai priėmė ir sutiko pravesti edukaciją apie muziejuje eksponuojamus eksponatus. Vaikus muziejuje pasitiko šios įstaigos darbuotoja, istorikė Joana Šleinienė, kuri pirmiausia supažindino su koridoriuje esančia kalvystės darbų paroda, viena iš seniausių meno šakų.  Ugdytiniai akylai klausėsi istorikės pasakojimo apie Skuodo formavimosi istoriją, vėliau apžiūrėjo amatininkų įrankius, lankėsi tikroje žemaitiškoje troboje, matavosi vyžas, klumpes, apžiūrėjo apdarus ir kitus namų apyvokos reikmenis. Vaikams labai patiko muziejuje esantis „Skuodo sportinės veiklos“ istorijos kampelis, kuris byloja apie sporto šakos, motobolo atsiradimą, būtent mūsų gimtajame mieste. Išlikę motociklai, šalmai, varžybų foto, apranga – abejingų nepaliko. Apžiūrėję visas ekspozicijas,  buvome pakviesti į muziejaus salę, kurioje vyksta įvairūs renginiai, konkursai. Scenoje vaikai padainavo dainą apie rudenį ir kartu su istorike sušoko liaudišką ratelį. Tikimės, kad ši pažintis atskleidė daug vaikams nežinomų svarbių mūsų kraštui slėpinių.

Vyresnioji socialinė pedagogė Rita Vizgaudienė