Naujienos

IŠVYKA Į ŽEMDIRBIO MUZIEJŲ

Naujus, vis dar vasarą primenančius, mokslo  metus, pradėjome nuo neformaliojo ugdymo programos „Žemaitijos krašto slėpiniai“ vykdymo. Rugsėjo 13 d. priešmokyklinio amžiaus „Žvirbliukų“ ir „Giliukų“ grupių vaikus, jų mokytojas ir padėjėjas pakvietėme vykti į mūsų rajone,  Truikinų kaime įsikūrusį Žemdirbio muziejų. Šio muziejaus įkūrėjas Virginijus Mitkus supažindino vaikus su istoriniais eksponatais, kuriuos kolekcionuoja ir yra sukaupęs ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Muziejuje buvo gausu senovinių žemės apdirbimo prietaisų, įrankių, senovinių baldų, namų apyvokos reikmenų, eksponuojama senovinių motociklų ekspozicija. Rąstinėse klėtelėse vaikai apžiūrėjo, tyrinėjo įvairius statybininkų, stalių įrankius, medžio apdirbimo įrankius, mašinas, audimo stakles. Vaikai žavėjosi ne tik senoviniais, jiems nematytais daiktais, bet akį patraukė ir unikalūs kalvystės darbai – geležiniai vabzdžiai ir drakonai, dideli akmenys. O labiausiai visiems  patiko paglostyti, pamaitinti šeimininko auginamus jaučius ir arklius. Arkliai, kaip teigė muziejaus savininkas, buvo pagrindiniai žemdirbio darbo įrankiai, kuriuos kinkydavo ir jie padėdavo dirbti įvairius žemės darbus.

                                                                            Socialinė pedagogė Rita Vizgaudienė