Naujienos

,,PIRŠTELIAI DIRBA – ŽODELIAI BYRA“

Visą kovo mėnesį ,,Nykštukų“ grupėje  buvo vykdomas projektas ,,Piršteliai dirba-žodeliai byra“. Šios grupės mokytojos Alina Baranauskienė ir Raimonda Petraitienė žaidė su vaikais pirštukų žaidimus grupėje, o  tėveliai ir vaikučiai  namuose. Mokytojos ir tėveliai pirštukų mankštelei rinkosi šiuos žaidimus;  ,, Bėgo zuikis“, ,,Spyna‘, ,,Lyja lietus“, Virė, virė košę“, ,,Šviečia saulytė“, ,,Pabudo akytės“, ,,Katinas ir pelytė“, ,,Kas namelyje gyvena?“ , ,,Bėgo pempė“, ,,Tuku tuku statom namą boružiukui‘ ir kt.
Šio projekto tikslas: lavinti ir turtinti vaikų sakytinę kalbą. Žaidžiant pirštukų žaidimus lavėja vaikų smulkioji motorika, fantazija, vaizduotė, gerėja atmintis, tarp žaidžiančiųjų sukuriama žaisminga nuotaika, kuriamas ryšys tarp vaikų ir mokytojų, vaikų ir jų tėvelių, vaikai patiria daug džiugių emocijų, geba susikaupti ir ilgiau išlaikyti dėmesį, įsimena naujus žodžius, plečia žodyną.
Pirštukų žaidimai – tai eilėraščiai ar trumpos istorijos, kurių pagrindiniais veikėjais tampa pirštai. Vaikus nuo mažens verta mokyti per žaidimus-masažuoti pirštuose esančius taškus, kuo įvairiau lankstyti pirštelius. Įvairūs pirštų judesiai veikia tam tikrus organus, jų darbą. Šie žaidimai labai naudingi vaikams, kurių smulkioji motorika neišlavėjusi – jiems sunkiau nei bendraamžiams piešti, atlikti rankomis kitus tikslumo reikalaujančius darbelius. Šie užsiėmimai su juos lydinčiais eiliuotais kūrinėliais padeda vaikui gauti žinių apie jį supantį pasaulį ir, kas labai svarbu, rankų judesiai ( pirštukų lankstymas, spragsėjimas, jų skaičiavimas, plojimas, riešų sukinėjimas ir kiti delniukais atliekami judesiai) turi įtakos kalbos centro vystymuisi, turtėja ir lavėja vaikų kalba.

Štai keletas tėvelių minčių apie tai, kaip jiems sekėsi:

Simona Daukėlienė: ,, Luka tokius žaidimus žaidžia jau seniai, ji turi vyresnę sesę, kuri moko ir padeda Lukai viską atlikti taisyklingai. Šokiai, dainelės, pirštukų žaidimai pas mus ir pasibaigus projektui tikrai bus. Džiaugiamės, kad galime parodyti ką veikiame namuose. Tikiuosi, kad bus daugiau tokių projektų ir mes būtinai juose dalyvausim.“
Gintarė Šulcė:,, Mums pirštukų žaidimai mėgstami nuo pat gimimo. Mano vaikas juos žaidžia  ir darželyje ir namie. Jie mano vaikui tikrai nenusibosta ir nenusibostų, net kartojant po kelis kartus per dieną. Manau, kad mums puikiai pavyko įgyvendinti šią užduotėlę, nes vaikas jau parodo spalvas, kelis skaičius, atkartoja kelis pirštukų žaidimus. Labai juo džiaugiuosi.“
Giedrė Undžienė:,, Emilijai visai patiko pažaisti pirštukų žaidimą. Šiek tiek sunkiau sekėsi pats pasiruošimas. Užtruko porą dienų kol išmokom ir nufilmavom. Šiuos žaidimus kartais namie pažaidžiame, bet viskas priklauso nuo vaiko nuotaikos.“
Brigita Vitkuvienė:,, Mes su Mylėja būtent pirštukų žaidimų nesame žaidusios, bet kai pabandėme šiame projekte, tai jai labai patiko ir žaidžiame juos toliau.“
Nors pirštukų žaidimai smagūs, tačiau ne visų vaikų mėgstami. Reikia dažnai kartoti šiuos žaidimus, kad vaikai pradėtų jais domėtis, pajaustų, kad ši veikla smagi ir suteikia daug teigiamų emocijų. Labai džiaugiamės, kad grupės tėveliai sutiko dalyvauti šiame projekte ir žaidė žaidimus su savo vaikučiais namuose. Tikimės, kad patirtos teigiamos emocijos paskatins tėvelius ir vaikučius žaisti juos kartas nuo karto.

                                                                                         Mokytojos Alina Baranauskienė ir Raimonda Petraitienė