Naujienos

Užsiėmimas „Kiekvienas jausmas turi savo spalvą”

Kovo mėnesį pagal ilgalaikę prevencinę programą vedžiau užsiėmimą „Kiekvienas jausmas turi savo spalvą“ priešmokyklinėse („Smalsučiai“, „Gudručiai“, „Buratinai“, „Boružėlės“, „Giliukai“, „Žvirbliukai“) ir ikimokyklinėse („Drugeliai“, „Bitutės“) grupėse.
Užsiėmimo tikslas – stiprinti socialinį sąmoningumą, t. y., ugdyti gebėjimą perteikti savo jausmus bei atpažinti kito žmogaus jausmus.
Su vaikais žiūrėjome socialinio ugdymo filmuką, vėliau jį aptarėme: ką matė, kokius jausmus išgyveno pagrindiniai veikėjai ir ką pajuto pats vaikas. Taip pat aptarėme kuo esame panašūs ir kuo skiriamės, kaip kalbame ir jaučiame. Piešėme vienos spalvos savo emociją, ją įvardijome, žiūrėjome draugo nupieštą emociją, kokia ji.
Šis užsiėmimas skatina vaikus suprasti kito žmogaus jausmus, kad kiekvienas juos skirtingai reiškia, kiekvienas yra savitas, bet visi žmonės yra svarbūs ir reikalingi.

 

Psichologo asistentė Sigita Galinskienė