Naujienos

KONFERENCIJA „MES – MAŽIEJI ŽEMAITUKAI“

Sulaukėme pavasario. Gandrinės!. Apie tai kovo 24 dieną buvome pakviesti į Žemaitijos regioninę vaikų konferenciją „MES – MAŽIEJI ŽEMAITUKAI“, kuri vyko Salantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Rasa“.
Konferencijoje dalyvavo penkios komandos, tarp kurių ir mes, „Linksmė žemaitelę“ iš Skuodo vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlių“ grupės (vyr. mokytoja Silvija Lazdauskienė). Prisistatymui skirtą laiką pradėjome švilpaudami švilpynėmis ir atlikome žemaitišką dainą „Lyn lyn… vaike varlės ryn ryn…“. Po visų komandų prisistatymo Salantų gaspadinė parodė kaip kepami „Gondrėnių pyraga“. Na, o kol pyragas kilo, vaikams buvo pasiūlyta pažaisti judrų žaidimą  „Pavarliniekem“, kuriuo metu vaikai rungėsi kas greičiau suvinios siūlą ir pagaus varlę. Pasibaigus vienam žaidimui sekė kitas žaidimas – galvosūkis „Pavuožaukem“. Šio žaidimo metu buvo kiekvienai komandai išdalintos dėlionės – paukštis, kurį reikėjo teisingai sudėlioti ir suklijuoti. Suklijavus dėlionę iš kiekvienos komandos po atstovą, kuris iš paukštelio kišenės traukė po mįslę, kurią reikėjo įminti. Vaikai sudalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse ir pasigamino „Gondra abruozdielį“. Pati skanioji ir linksmoji dalis – „Pyragų kaštavuojėms“ ir dovanos.
Vaikai labai džiaugėsi sudalyvavę šioje konferencijoje ir smagiai praleisdami laiką pasisėmė žinių ir gerų įspūdžių.

Vyr. mokytoja Silvija Lazdauskienė