Naujienos

„Vyturėlių“ grupė – „Kretingos dvaro saldaininėje“

Š. m. sausio 17 dieną gausus „Vytutėlių“ grupės vaikų būrys, vyr. mokytoja Silvija Lazdauskienė ir padėjėja Karolina Drąsutytė su gera nuotaika ir plačiomis šypsenomis veideliuose lipo į darželio autobusą, ir pradėjo smagią kelionę į Kretingos „Dvaro saldaininę“.
Saldaininėje mus pasitiko edukatorė, kuri papasakojo kokių būna saldainių, iš ko būna pagaminti, kuom skiriasi saldainiai. Po pokalbio pakvietė į mažą virtuvėlę, kur ant viryklės jau iki 140 laipsnių karščio kunkuliavo saldainių masė. Masę supylus ant granitinio paviršiaus ji buvo vėsinama. Kol masė vėso vaikams buvo pasiūlyta išsirinkti kokio skonio saldainius norės pasigaminti. Vaikai pasirinko braškių skonį. Kai masė atvėso ji buvo perkelta ant šildymo krosnelės, tada buvo karpoma ir dalinama po gabalėlį iš kurio reikėjo formuoti saldainius. Prasidėjus saldainių gaminimo procesui, vaikai išsidalino pagaliukus ant kurių ir gamino įvairiausių formų saldainius. Pasibaigus šiam kūrybiškam procesui kiekvieną saldainį vaikai savarankiškai pakavo į tam skirtus maišiukus. Edukacija vaikams paliko didelį įspūdį, visų akelės spindėjo džiaugsmu. Vaikučiai pasibaigus edukacijai dėkojo edukatorei Algitai ir džiaugėsi pilnomis rankelėmis pagamintų saldainių.
Saldainiais vaikai parvažiavę vaišino darželio bendruomenę ir savo šeimos narius.

 

Vyr. mokytoja Silvija Lazdauskienė