Naujienos

„Bitučių” grupės išvyka į Kretingos muziejaus „Senąją saldaininę“

Vaikai turėjo galimybę išvykti į edukacinę kelionę, kurios tikslas buvo –  edukacija Kretingos muziejaus „Senojoje saldaininėje“.
Tai – puiki STEAM veikla vaikams (šiuo atveju mokslinė-patyriminė).
Vaikai sužinojo, kaip  saldainiai buvo gaminami seniau, susipažino su cukraus savybėmis, stebėjo kas vyksta, kai cukrus yra kaitinamas, į ką jis panašus, kaip kvepia, kaip keičiasi cukraus masės spalva, kvapas ir skonis, kai ji praturtinama natūralia uogų esencija ir nuspalvinama natūraliais maistiniais dažais. Pamatė, kaip ši kvapni masė virsta karamele. Ir praktiškai išbandė saldainių gamybą savo rankytėmis.
Suprato, kad karamelė stingsta labai greitai, bet noras parvežti ir parsivežti lauktuvių sau ir savo šeimai – padėjo greitai, vikriais piršteliais, susukti daug „Karamelinių saldainukų”.
Sužinojo, kaip, kokiu būdu, seniau žmonės pasigamindavo sau  saldainukų.
Smagi, turininga ir įdomi išvyka mažiesiems.

„Bitučių“ gr. mokytoja Daiva Šukienė