Naujienos

Edukacinė išvyka

Gegužės 27 d. „Skruzdėliukų” grupės vaikai susiruošė į edukacinę kelionę susipažinti su ūkininko A. Rozgos pienininkystės ūkiu. Ši išvyka suplanuota pagal Šviečiamosios gyvulininkystės programą „Gyvulininkystė ir aš”, kurioje dalyvauti mažuosius „Skruzdėliukus” pakvietė „Vyturėlių” grupės mokytoja (auklėtoja) S. Lazdauskienė. Kelionė darželio geltonuoju autobusiuku visiems buvo pirmoji, todėl tiek laukiama. Nuvykus į ūkį, vaikus pasitiko jo šeimininkas A. Rozga. Edukacija prasidėjo nuo gyvūnų, gyvenančių ūkio kieme. Vaikai pamatė vištidėje laikomas vištas ir mažus viščiukus, kiemo tvenkinyje gyvenančias namines antis. Daug džiaugsmo vaikams suteikė triušiai. Vieną didžiosios veislės triušį vaikai galėjo paglostyti, pamaitinti. Apžiūrėjus bičių avilius, pasiklausius pasakojimo apie biteles, ūkio šeimininkas visus nuvedė į karvių fermą. Vaikai pamatė patalpas, kur subėga pamelžtų karvių pienas. O kaip vaikai nustebo, pamatę neseniai gimusį veršiuką, kuris sukinėjosi apie savo mamą karvę. Kitoje fermoje apžiūrėjo įvairaus amžiaus jautukus. Ganykloje bandė suskaičiuoti besiganančių karvių bandą. Grįžus į ūkio kiemą, šeimininkė visus pakvietė pasivaišinti naminiu sūriu ir medumi. Pasivaišinę, aptarę ką matė, padėkoję šeimininkams už tokią įdomią ir informatyvią edukaciją, grįžome į darželį pilni įspūdžių, pavargę, bet laimingi.

Mokytoja (auklėtoja) Nida Rubinienė