Naujienos

REGIONINIS PRIEŠMOKYKLINUKŲ RINGAS 2022 M.

2022 metų balandžio 26 dienos rytą, septynios priešmokyklinio ugdymo grupių komandos rinkosi į virtualų, regioninį konkursą. Šiemet ,,Priešmokyklinukų ringas“ jau jubiliejinis, penktasis. Dalyvavo Mažeikių lopšelio – darželio ,,Berželis“ komanda pasivadinusi ,,Saulės zoike“, mokytojos Roma Gricienė ir Vilija Brencienė. Kretingos rajono, Salantų gimnazijos, ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Rasa“ komanda – ,,Truopnė žemaitoka“, mokytojos Estera Žilinskienė ir Edita Paulauskaitė. Skuodo rajono, Barstyčių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo komanda- ,,Barstytoka“, mokytoja Diana Dabravalskienė. Skuodo rajono Ylakių lopšelio – darželio priešmokyklinio ugdymo komanda- ,,Boružioka“, mokytojos Virginija Navidanskienė ir Valerija Kurbatovienė. Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos, priešmokyklinio ugdymo klasės atstovai- ,,Žemaitoka“ su mokytoja Dalia Noreikiene. Iš Skuodo vaikų lopšelio – darželio dalyvavo dvi ikimokyklinio ugdymo komandos ,,Boružėlių“ grupės atstovai – ,,Septintaškės boruželės“ su mokytojomis Sandra Liutkuviene ir Ina Lekstutiene, bei ,,Smalsučių“ grupės atstovai – ,,Smalsi gropė“ su mokytojomis Rasa Butavičiene, Vida Bružiene ir Sada Kubiliene. Kiekvienai komandai atstovavo po penkis ugdytinius, visi buvo išsirinkę komandų kapitonus.  Komandos parodė savo prisistatymus, iš anksto nufilmuotus ir įkeltus į youtube platformą. Smagu buvo pamatyti vaikų ir pedagogų kūrybingumą, nes visi prisistatymai buvo vieni už kitus smagesni. Renginys buvo skirtas žemaičių kalbos metams paminėti, todėl ir prisistatymai skambėjo, širdžiai miela, žemaičių kalba. Užduotys vaikams buvo paruoštos apie Žemaitiją, žemaitiškus žodžius, rūbus, muzikos instrumentus… Renginį vedė meškutė – mokytoja Jolanta Viskantienė, užduotis ruošė mokytojos: Eglė Šimkienė, Ina Lekstutienė, Rasa Butavičienė, Aušra Alonderienė, Sada Kubilienė. Komandos burtų keliu išsirinko eiliškumą ir kūrybingai, smagiai atsakinėjo į pateiktus klausimus – rūšiavo atliekas, apsipirko parduotuvėje, spėjo žemaitiškų žodžių reikšmes, atpažino žemaitiškas kankles, rūbus, dainas, šokių ratelius. Visiems buvo smagu, pusantros valandos prabėgo nepastebimai, meškutė žaidė su vaikais. Visi dalyviai gavo padėkos raštus, bei saldžias dovanėles. Renginio organizatoriai: Skuodo rajono savivaldybės administracijos  švietimo ir sporto skyrius, Skuodo vaikų lopšelio- darželio direktorė Audronė Pitrėnienė, Skuodo vaikų lopšelio – darželio priešmokyklinio ugdymo metodinio būrelio pirmininkė Sandra Liutkuvienė.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Sandra Liutkuvienė