Naujienos

„VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ“

                                             Mes esame tokie maži                                                  

O šis pasaulis, toks didžiulis.

Tai būkim viens kitam artimesni:

Ištieskim ranką – atsikelt padėsim,

Ištieskim kitą – apkabinsime pečius,

Nusišypsokim – šypsena lai sako,-

Esu tau draugas – būki juo ir tu!

Š. m. kovo mėnesio 14 – 18 dienomis, Skuodo vaikų lopšelis-darželis prisijungė prie iniciatyvos „Veiksmo savaitė be patyčių“. Manome, kad kuo anksčiau mūsų ugdytiniai supras ir sužinos kas yra patyčios, tuo labiau suvoks, jog gyvenime daugiau reikia skleisti draugiškumo, mandagumo, pagalbos bei padėkos žodį. Grupių mokytojos (auklėtojos) su socialine pedagoge vaikams kalbėjo apie patyčias, kokios jos būna, kokie svarbiausi patyčių ypatumai bei patyčių formos, koks yra vaiko vaidmuo patyčių situacijose, kokie gali būti patyčių padariniai bei kaip išvengti patyčių. Grupėse buvo stebimas filmukas „Ančiukas, kuris nemokėjo žaisti futbolo“ ir padiskutuotas, ką šis filmukas norėjo vaikams pasakyti. Vaikai žaidė ir „rankų žaidimą“, kuris padėjo įvertinti vaikų elgesį darželyje. Pasidalinus informacija su vaikais, peržiūrėjus filmuką bei pažaidus, ugdytiniai leidosi į kelionę, kurdami knygą „Aš ir mano draugas“. Kiekvienas vaikas piešė piešinius, kuriuose būtų galima atpažinti draugiškumą, mandagumą, pagalbą, padėką bei tuos piešinius susegė į vieną bendrą „knygą“, kuria papuošė savo grupę. Juk pasaulyje nėra didesnio turto už draugystę ir nuoširdų bendravimą.

Socialinė pedagogė Gintarė Šulcė