Europiniai projektai

Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas 08.6.1-ESFA-T-927-01-0073 „Bendrystės džiaugsmas“

PROJEKTO SUTARTIES ĮSIGALIOJIMAS

2019 m. lapkričio 19 d. įsigaliojo projekto sutartis, kurią pasirašė Skuodo vaikų lopšelis-darželis ir Europos socialinio fondo agentūra. Projekto pavadinimas 08.6.1-ESFA-T-927-01-0073 „Bendrystės džiaugsmas“.
Projekto išlaidų suma – 5995,90 (penki tūkstančiai devyni šimtai devyniasdešimt penki eurai ir devyniasdešimt ct.). Projekto trukmė – 12 mėn. Tačiau dėl esamos pandemijos visoje Lietuvoje sutartis pratęsta iki 2021 m. lapkričio 18 d. Projekto „Bendrystės džiaugsmas“ pareiškėjas Skuodo vaikų lopšelis-darželis, partneriai – Skuodo krašto bendruomenė.
Projekto tikslas – stiprinti šeimų, kurioms reikalinga pagalba, socialinius įgūdžius.
Projekte numatytos 5 pagrindinės veiklos, kurios susideda iš: 

  • Asmeninės higienos mokymų;
  • Išvykų į Skuodo higienos ir sveikatingumo centrą;
  • Psichologo konsultacijų;
  • Kultūros ir meno pažinimo išvykų;
  • Refleksijos pusryčių su rajono vietos valdžios atstovais.

ASMENINĖS HIGIENOS MOKYMŲ CIKLAS

Asmeninės higienos mokymų ciklas susideda iš 3 dalių: 

  • Estetinės higienos pagrindų mokymų, kurie skirti savo asmens higienos pažinimui, priežiūrai. Mokymų metu projekto dalyviai supažindinami su asmens priežiūros būtinumu, priemonėmis, tam tikromis ligomis ir tuo, kas gali nutikti, jei savęs neprižiūrėsime. Mokymų trukmė – 2 valandos, 2 kartus, po 1 vieną valandą.
  • Rankų ir nagų priežiūros mokymų, kurie skirti išmokti tinkamai prižiūrėti savo rankas ir nagus, kokybiškai atlikti manikiūrą. Mokymų trukmė – 2 val. 
  • Estetinio makiažo mokymų, kurie skirti moterims, išmokti tinkamai atlikti kasdienį, estetinį makiažą, iš įvairių kosmetikos priemonių. Mokymų metu atliekamas makiažas, paaiškinama kokios priemonės, kam naudojamos. Mokymų trukmė – 2 val. 

IŠVYKOS Į SKUODO HIGIENOS IR SVEIKATINGUMO CENTRĄ

  • Išvykos skirtos sveikos gyvensenos integravimui, ugdant sveikesnį gyvenimo būdą. Išvykose dalyvauja visos 4 projekte dalyvaujančios šeimos. Per projekto laikotarpį numatyta 24 apsilankymai Skuodo higienos ir sveikatingumo centre, kurio metu turime 1 val. vandens, baseino pramogų. 

PSICHOLOGO KONSULTACIJOS

Bendradarbiaujant su projekto partneriais “Skuodo krašto bendruomene”, kurios primininkė Skuodo rajono savivaldybės Teisės, personalo ir dokumentų valdymo skyriaus vedėja Lijana Beinoraitė, įgyvendinamos psichologo teikiamos paslaugos. Siekiant užtikrinti sklandų projekto vykdymą, tam tikrų iškilusių klausimų sprendimus, projekto dalyviams organizuojamos psichologo konsultacijos, kiekvienai projekte dalyvaujančiai šeimai atskirai. Viso – 8 val. konsultacinių valandų.

KULTŪROS IR MENO PAŽINIMO IŠVYKOS

Žinant kokią reikšmę žmogaus gyvenimo kokybei turi menas, projekto metu planuojamos išvykos į muziejus, spektaklius. Projekto metu aplankėme šokio spektaklį “Romeo ir Džuljieta”, kuris vyjko Klaipėdos Žvejų rūmuose, taip pat du spektaklius vaikams Klaipėdos lėlių teatre, paskutinį kartą aplankėme spektaklį “Nepaprasta Eduardo Tiuleino kelionė”, kuris mažiesiems projekto dalyviams labai patiko. Vieno spektaklio metu planavome pietus Kretingalės kavinėje “Kukudra”.
Net tris kartus aplankėme muziejus. Vienas iš jų, tikriausiai palikęs bene didžiausią įspūdį mažiesiems buvo Klaipėdos Jūrų muziejus, kuriame stebėjome delfinų pasirodymą, aplankėme Jūrų muziejaus teritoriją, bei džiaugėmes gardžiais valgiais po muziejaus aplankymo. Ne ką smagiau praleistas laikas praskriejo Kretingoje, kurioje aplankėme Žiemos soda, kuris stebina savo grožiu ir augmenija viduje ir lauko aplinkoje. Taip pat turėjome edukacinę programą Kretingos dvaro saldaininėje, kurioje gaminome bei turėjome galimybę savo grožybes pasiimti su savimi namo. Na ir dar viena puiki išvyka mūsų laukė “Dino parke”, kuris įsikūręs Radailiuose. Jame buvome sužavėti įvairiausiomis dinozaurų rūšimis, lauko pramogomis, bei puikiai išpuoselėta aplinka. 

REFLEKSIJOS PUSRYČIAI

Siekiant stiprinti socialinius ryšius, komunikacinius procesus, net 4 kartus organizuoti Refleksijos pusryčiai su Skuodo rajono vietos valdžios atstovais. Pusryčių metu sukurta puiki galimybė pabendrauti su rajono vietos valdžios atstovais, pasidalinti įspūdžiais po praėjusių veiklų, užduoti kylančius klausimus bei išgirsti vienas kito gražias mintis. Pusryčiai visus 4 kartus vyko Skuode esančioje kavinėje „Skuodiškio užeiga”. Susitikimuose dalyvavo Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius, vicemerė Daiva Budrienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Renata Kilijonienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Loreta Vasiliauskienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Rasa Noreikienė.