Naujienos

Edukacinė kelionė ,,Duonutės kelias“

Spalio 5 dienos rytą, ,,Boružėlių“ priešmokyklinės grupės vaikai rinkosi į grupę šventiškai, ne tik dėl mokytojų dienos, bet ir dėl kelionės. Vaikai su auklėtoja Sandra Liutkuviene ir padėjėja Genovaite Baužiene vyko į edukacinę kelionę į Kretingą. ,,Kretingos dvaro kepiniai – Duonutės kelias“. Duonelės kelias prasidėjo nuo malūno, grūdo susimalimo rankiniu būdu ir tęsėsi visomis tradicijomis ir papročiais iki duonos kepalėlio. Kurį vaikai susiformavo patys ir ne po vieną. Kol duonutė kepė vaikai galėjo pasiklausyti nuostabios žemaitiškos šnektos. O tos šnektos grožybė… Ragavo duonelę su arbatžolių kokteiliu. Vaikai sužinojo, kad pirmiausiai būdavo vaišinamas vyriausiasis sėdintis prie stalo, arba šeimos tėtis, o tik paskui vaikai. Burnytė turėtų būti atveriama tik maistui, o ne pokalbiams. Taip išreiškiama pagarba maistui. Dviejų valandų edukacinis užsiėmimas buvo toks įdomus, kad laikas ištekėjo kaip vanduo. Kitą rytą vaikai atėję į grupę pasakojo kaip pagarbiai ragavo duonutę su visais šeimos nariais. Buvo net tokia šeima, kuri filmavo vaišinimosi ritualą. Džiugu, kad vaikai galėjo bent dalele prisiliesti prie tautinio paveldo.

Sandra Liutkuvienė ,,Boružėlių“ grupės mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą.