Europiniai projektai, Naujienos

European Solidarity Corps Program (Europos solidarumo korpuso programa) „Do for a Cause, not for Applause“

Tarptautinė savanorystė yra vienas pagrindinių, kultūras vienijančių, skirtumus mažinančių bei toleranciją vystančių, aspektų. Kiekvienas susiduriame su vis dažniau matomu ir egzistuojančiu svetimų tautų susivienijimu, kai kitos šalies atstovas atvyksta savęs išbandyti svetur. Neretai tokie išbandymai išaugina draugystę, pagarbą bei labai šiltą ir glaudų santykį tarp svetimų kultūrų ir tradicijų, kurios iš tikrųjų nėra jau tokios ir svetimos. Skuodo vaikų lopšelis-darželis gali pasidžiaugti tarptautiniu projektu ir vis dar naujus iššūkius bei jausmus keliančia patirtimi, į savo šeimą praėjusiais metais priėmus tarptautinę savanorę iš Gruzijos, o šiemet, po ilgų trukdžių, džiaugiamės savanore iš Ukrainos – Viktoriia Zavalna. Savanorė puikiai išbandė save, dalyvaudama ugdymo procese, dirbant su įvairaus amžiaus vaikais. Mergina aktyviai dalyvavo, kūrė užduotis vaikams, rado glaudų ir stiprų ryšį su vaikais. Kaip pati sako „jaučiuosi čia, tarsi savo šeimoje..“ Ši patirtis puikiai įrodo, kiek galima pasiekti, kai turime didžiulį norą ir potencialą, siekiant savo tikslų. Savanorė pas mus svečiavosi nuo lapkričio mėnesio, tačiau šį mėnesį savo kelią mūsų organizacijoje baigia. Su džiaugsmu ir geriausiais linkėjimais išlydime ją ir tikimės sėkmingai tęsti savanorystės kelią Skuodo vaikų lopšelio-darželyje ir ateinančiais mokslo metais.

 

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą  Aurelija Jonikaitė