Naujienos

Tarptautinė Žemės diena darželyje

Kiekvieną pavasarį, kai nutirpsta sniegas ir į gimtuosius kraštus sugrįžta paukšteliai, Skuodo vaikų lopšelio-darželio vaikai ir pedagogai švenčia Tarptautinę Žemės dieną. Šiemet, kovo  19 dieną, ji buvo kitokia – dėl karantino apribojimų ją teko paminėti per zoom platformą. Į renginį visas lopšelio-darželio grupes sukvietė ir renginį moderavo Skuodo vaikų lopšelio-darželio direktorė A. Pitrėnienė.  Su Tarptautine Žemės diena visus, prisijungusius vaikus, auklėtojas, auklėtojų padėjėjas pasveikino pavaduotoja ugdymui Simona Jurčė. Ji palinkėjo visiems saugoti savo žemę, savo šalį: “Ir maži vaikai gali daryti mažus, gerus darbelius, gali saugoti žemę rūšiuodami“. Renginio metu darželio vaikai per multimedijas savo grupėse stebėjo mokytojos metodininkės G. Jakštienės  nufilmuotą video,  kaip „Pinokių” grupės vaikai rūšiuoja popieriaus, kartono pakuotes grupėje, kaip jas išrūšiuoja mėlyname konteineryje kieme, kaip varpelio formos konteineris technikos pagalba iškratomas į sunkvežimį, ir visa makulatūra iškeliauja į perdirbimo įmonę-vaikams buvo įdomu stebėti kartono ir popieriaus pakuočių nuotykius nuo darželio iki gamyklos, kurioje tos pakuotės perrūšiuojamos ir iš jų pagaminamas tualetinis popierius, popierinės servetėlės, popieriniai rankšluosčiai, pakavimo dėžutės. Laikas, skirtas Žemės dienai prabėgo greitai, nes vaikai klausė vaikiškų dainelių, bendravo virtualiai- matė vieni kitus ekrane, ir virtualiai pristatė piešinius, skirtus Žemės dienai. Skuodo vaikų lopšelis-darželis užsiregistravo dalyvauti  projekte „Tavo žinia žmonijai“, kuri bus įkelta į Intagram paskyrą. Mūsų lopšelio-darželio vaikai visai žmonijai pranešė, kad “Žemės likimas- mano rankose”, mano, t. y. kiekvieno- mano, tavo ir tavo. Taigi- mūsų žinia- “Viskas- mano rankose”. Vaikai grupėse piešė, aplikavo, klijavo, kūrė vieną bendrą darbelį, kuriame papasakojo kaip saugo žemę, rašė savo žinią žmonijai, o  patys drąsiausi virtualiai pristatė  savo darbelius per zoom: „Boružėlių” gr. – „Rūšiuoju- saugau Žemę”, „Skruzdėliukų” gr. -„Saugau paukščius- saugau Žemę”, „Kiškučių” gr. -„Saugau medžius- saugau Žemę”, „Pelėdžiukų” gr. – „Saugau gėles- saugau Žemę”, “Bitučių” gr.- “Saugau bitutes- saugau žemę”, “Pinokių” gr. – “Saugau drugelius- saugau žemę”, “Vyturėlių” gr.- “Saugau žvėrelius- saugau žemę”. Po renginio vaikų darbeliai nufotografuoti ir įkelti į Instagramo paskyrą, kur bus publikuojami iki balandžio 22, Žemės vėliavos dienos. Dalyvavusiai įstaigai, bei prie žinios perdavimo prisidėjusiems pedagogams bus išsiųsti dalyvio pažymėjimai. Direktorė, pavaduotoja visiems padėkojo už dalyvavimą Žemės dienos paminėjimo renginyje ir palinkėjo ne tik vaikams, bet ir tėveliams aktyviau dalyvauti rūšiuojant visas antrines žaliavas, įvairias pakuotes, kad kuo daugiau būtų išsaugota medžių, kad mūsų žemė, upės, vandenynai išliktų švarūs. Juk viskas- mano rankose.

Mokytoja  (auklėtoja) metodininkė Genovaitė Jakštienė