Naujienos

Vaikai vaidina vaikams

Su didžiausiu laukimu, jauduliu ir šurmuliu kovo 29 dieną  Skuodo vaikų lopšelyje-darželyje „praūžė“ rajoninė vaikiško teatro šventė „Vaikai vaidina vaikams“, skirta tarptautinei teatro dienai paminėti.
Ši šventė-tai bendras kūrybinis „Pelėdžiukų“ ir „Zuikučių“ grupių projektas. Tam, kad vaikai pajaustų teatro dvasią, suvoktų, koks smagus žaidimas yra vaidyba ir spektaklio kūrybinis procesas, daug darbo ir jėgų įdėjo mokytojos (auklėtojos) L. Galdikienė, A. Vaškienė, J. Liaučienė, L. Gruzincevienė, muzikos mokytojos A. Alonderienė ir D. Mockienė.
Šis projektas, brandintas ilgus metus, šiemet startavo netradiciniu spektakliu „Kaip pelytė norėjo tapti balerina“ (pagal Nomedos Balasavičiūtės pasaką), kuriame gausu interaktyvių detalių, vizualizacijų, šviesų šou ir, žinoma, užburiančios baleto muzikos. Mūsų lopšelio-darželio spektaklis išsiskyrė dar ir tuo, jog jame vaidino ir specialiųjų poreikių turintys vaikai.
Į kvietimą, prisijungti prie renginio, atsiliepė Mosėdžio lopšelio-darželio „Kiškučių“ ir „Bitučių“ grupių vaikučiai su spektakliu ,,Žibučių krepšelis” (autorius – mokytoja metodininkė Aldona Leilionienė), Ylakių lopšelio-darželio, „Kiškučių“ ir „Boružiukų“ grupių vaikučiai su V. Biankio kūrinėliu „Uodegos“ ir Skuodo lopšelio-darželio „Liepaitės“ korpuso „Buratinų“ grupės vaikučiai su muzikine pasakaite „Skruzdėliukas Nežiniukas“ (pagal R. Dmuchovskienės pasaką). Labai gaila, bet paskutiniu momentu, dėl labai svarios priežasties, Ylakių lopšelio-darželio mažieji artistai dalyvauti atsisakė.
Gražiausias personažų rūbų margumynas, graži vaikiška vaidyba džiugino susirinkusius darželio svečius, vaikus ir visus darželio darbuotojus. Mažiesiems artistams vaidinant, žiūrovai buvo ypač susikaupę, akimis „gaudė“ kiekvieną judesį, kiekvieną žodį, vadinasi, vaikai pajuto tą stebuklingą teatro dvasią ir pasisėmė daug teigiamų emocijų.
Teatras yra vaikų saviraiškos būdas, svarbus ugdymui, auklėjimui. „Per vaidybą vaiką galima išmokyti teigiamų dalykų, teatras yra toji sritis, kurioje mokytojas gali atskleisti vaikų talentus, ir ne tik vaidybinius…“, teigė Skuodo lopšelio-darželio direktorė A. Pitrėnienė, dėkodama šventės dalyviams už nepakartojamas akimirkas, ir tikindama, kad sekančiais metais šis projektas išsirutuliuos iki respublikinio lygio.

„Pelėdžiukų“ grupės auklėtoja-metodininkė Laima Galdikienė