Naujienos

„Mes rūšiuojam – saugom žemę“

Pavasaris – ne tik puikus metas išsišluoti savo kiemą ar atsikratyti įvairių prisikaupusių nereikalingų daiktų, bet ir kažko išmokti. Nutirpus sniegui, sulaukiame  ne itin malonių „staigmenų“, kurios iki tol slėpėsi po sniego paklode. Tai – nerūšiuojamos,  pakelėse, pamiškėse, prie pastatų ar komunalinių atliekų konteinerių paliekamos senos, nebereikalingos buitinės technikos, elektronikos ar kitos ilgai yrančios atliekos. Pavojingos, bet kur numestos atliekos daro didelę žalą aplinkai, ekologijai, todėl mūsų projekto „Mes rūšiuojam – saugom žemę“, tikslas didinti rūšiuojančios visuomenės gretas, pradedant nuo ikimokyklinio amžiaus. Būtent čia, darželyje pradedami skiepyti rūšiavimo įpročiai ir aplinkosaugos sąmoningumas. Visa darželio bendruomenė kiekvienais metais  aktyviai prisideda prie taršos mažinimo ir atsakingai dalyvauja akcijose tvarkant elektronikos ir baterijų atliekas savo aplinkoje. Apie 2 tonas nebenaudojamos elektronikos šį pavasarį sukaupta ir išvežta ten, kur jai ir priklauso būti. Tai – mūsų darželio bendruomenės dovana Žemei jos gimimo dienos proga. Kovo 20 dieną į lopšelio-darželio salę paminėti Žemės dienos ugdytiniai ir jų mokytojos atvyko  savo transportu – iš kartoninių  pakuočių pagamintais sunkvežimiais, kuriuose – neišrūšiuotos įvairios pakuotės. Salėje vaikų laukė muzikos pedagogė D. Mockienė ir lėlė Sigutė. Pažiūrėję edukacinį video filmuką, vaikai sužinojo, kas yra sąvartynas, ką reikia daryti, kad juose šiukšlių būtų kuo mažiau, susipažino su rūšiavimo taisyklėmis.  Grojant muzikai į spalvotus edukacinius konteinerius vaikai rūšiavo plastmasines, stiklines ir popierines, metalines  pakuotes, sužinojo, kad jos gamykloje bus dar kartą išrūšiuotos, perdirbtos, gal būt,  iš jų bus pagaminti nauji sodo baldai, batai….o perdirbus 1 toną kartono atliekų, bus išsaugota  net 17 medžių… Vaikai pasižadėjo visada rūšiuoti pakuotes.  Skuodo vaikų lopšelio-darželio direktorė A. Pitrėnienė pasidžiaugė puikiai pagamintais sunkvežimiais, vaikų rūšiavimo įgūdžiais, kiekvienai grupei, išmokusiai  rūšiuoti, įteikė pažymėjimus, palinkėjo ne tik patiems rūšiuoti, bet išmokyti tai daryti savo šeimos narius. Lėlė Sigutė (mokytoja metodininkė G. Jakštienė) padėkojo mokytojoms R.  Butavičienei, L. Galdikienei, V. Bružienei, S. Lazdauskienei ir vaikams už puikiai pagamintus sunkvežimius ir pakvietė visus vartoti atsakingai, neteršti savo aplinkos,  rūšiuoti kiekvieną dieną.  Po renginio vaikai atliko paruoštas rūšiavimo užduotis, vėliau  su šiukšlių maišais patraukė prie tikrų spalvotų konteinerių ir pakuotes išrūšiavo dar kartą. Rūšiuokime, nes mes norime gyventi švarioje ir sveikoje aplinkoje.

Mokytoja metodininkė Genovaitė Jakštienė