„Supykę balionai“ ir „Šviesoforas“

Sausio ir vasario mėnesiais psichologo asistentė ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse vedė užsiėmimus: „Supykę balionai“ ir „Šviesoforas“.
Užsiėmimas „Supykę balionai“ ugdo gebėjimą suvokti savo išgyvenimus (susierzinimą, pyktį), atpažinti savo emocijas, jas įvardyti. Užduotis skatina vaikus susitapatinti su balionu ir stebėti kaip jis keičiasi įvairiose situacijose, jį pripučiant ir išleidžiant orą iš lėto – saugiai, paleidus skristi ar netgi jam sprogstant.
Vaikai mokėsi tinkamai reikšti savo jausmus, prisiimti atsakomybę už savo elgesį. Užsiėmimas padėjo vaikams suprasti, kodėl yra svarbu tinkamai reikšti jausmus ir gebėti juos kontroliuoti. Mokėsi kvėpavimo pratimo. Piešė savo „Piktuką“ (pykčio emociją).
Užsiėmimas „Šviesoforas“ ugdo vaikų savitvardos kompetenciją, gebėjimą valdyti savo emocijas bei elgesį. Atlikdami užduotį vaikai mokėsi disciplinuoto elgesio siekiant asmeninių tikslų.
Žaidimo pradžioje aptarėme žaidimo taisykles, pakartojome šviesoforo spalvas ir saugų elgesį gatvėje.

Psichologo asistentė Sigita Galinskienė