Naujienos

„Skaitymai žemaitiškai” darželyje

Š. m. spalio 28 dieną, tuo pačiu laiku vyko renginys –  „Skaitymai žemaitiškai” abiejuose darželio korpusuose. Tam, kad galėtume išrinkti kas vyks skaityti žemaitiškai į rajono turą, pirmiausia darželio ugdytiniai savo jėgas išbandė sau gerai pažįstamame darželyje. Renginio metu priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai susipažino su darželio, Lietuvos ir Žemaitijos simboliais, išskirtiniais žodžiais. Po linksmosios renginio dalies „Smalsučių” grupės auklėtinis Gabrielius Untulis ir auklėtinė Gabrielė Tiškutė skaitė Gintarės Puociūtės pasakojimą „Keliuonė pri jūras”, vaikus ruošė mokytoja metodininkė Rasa Butavičienė.
„Drugelių“ grupės ugdytiniai: Edvinas Zelmikas skaitė Aldonos Mončienės kūrinį „Raiba vėšta“, Lukas Prialgauskas skaitė Ingos Bružaitės kūrinį „Vuora megztinis, tos pačios grupės ugdytinis Arijus Česnauskas pristatė kūrinį Stefos Juršienės Rėit rata“. Juos paruošė mokytojos (auklėtojos ), dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą Alma Grigutienė ir Joana Alšauskienė. Priešmokyklinio ugdymo „Buratinų“ grupės ugdytinė Austėja Kavulskytė žemaitiškai padeklamavo Basė Muodesta kūrinį „Tekinbatė“, ją paruošė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Eglė Šimkienė.

Šis konkursas yra skiriamas Simono Daukanto gimimo metinėms ir istorinei, kultūrinei veiklai pažymėti, taip skatinant žemaičių tarmės vartojimą ir saugoti tautinį identitetą tarp augančiosios kartos.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Simona Jurčė