Regioninis renginys – šventė tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti „Tūkstantis žodelių – mano burnytėje gyvena“

Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu – balandžio 2-ąją.

Balandžio 12 d., Skuodo vaikų lopšelyje-darželyje, įvyko regioninis renginys, kuriame dalyvavo mažiausieji raiškaus žodžio mylėtojai iš Šilutės, Mažeikių, Ylakių, Mosėdžio bei Skuodo ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Šios šventės tikslas – atskleisti ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbinius gebėjimus, kaip savitą žodinę bei meninę raišką. Esmė liko ta pati – nė vienas neužaugome be pasakų, knygų, gyvo žodžio. Bene svarbiausia, kad šventės metu stabtelėta žodyje, ties knyga, kad juose matoma didžioji svarba. Mažieji šventės dalyviai išgirdo tūkstančius gražiausių žodelių apie savo kraštą, jo dvarus, nepaprastai gražiai suskambėjo žodis buvusios Mažosios Lietuvos krašto šišioniškių tarme. Visus šventės dalyvius sužavėjo Žemaitijos krašto tarme išsakyti pasakojimai ir sudainuotos dainos. Džiugu, kad vaikučiams talkino jų mamos, auklėtojos, meninio ugdymo pedagogės. Šventę papuošė „Bitučių“ grupės mamyčių ir dukrelių ansambliuko atliekama daina „Ten, pasakų šaly“.

Renginio idėjos autorės – Skuodo vaikų lopšelio-darželio auklėtojos metodininkės Daiva Šukienė ir Aurelija Vaškienė.